شرکت حمل و نقل

خدمات ارائه شده توسط شرکت های حمل و نقل شامل چه مواردی است؟

خدمات ارائه شده توسط شرکت های حمل و نقل شامل حمل کالاهای معمولی و همچنین کالاهای با شرایط خاص، انجام امور بارگیری و تخلیه کالا، خدمات انبارداری و انجام تشریفات گمرکی می باشد. شرکت های حمل و نقل بایستی بسیار حرفه ای عمل کنند چرا که حمل و نقل مواد مختلف شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که می بایست با دقت در نظر گرفته شوند.

ادامه مطلب

بررسی ویژگی های انواع حمل و نقل

حمل و نقل، جابجایی کالاها و اشخاص از مکانی به مکان دیگر است و انواع مختلفی دارد. رشد توانایی و تقاضا برای حمل مقادیر زیادی کالا یا تعداد زیادی از مردم در مسافت های طولانی به علت سرعت زیاد آسایش و امنیت، شاخص تمدن و به ویژه پیشرفت تکنولوژی بوده است.

ادامه مطلب
حمل و نقل بین المللی

شرکت حمل و نقل بین المللی چه وظایفی دارد؟

شرکت حمل و نقل بین المللی شرکتی است که وظیفه نقل و انتقال بارها و محموله ها را بین کشورهای مختلف با دریافت مجوزهای مربوطه بر عهده دارد. این شرکت ها همچنین با صدور بارنامه، خدمات انتقال مالکیت کالا را انجام می دهند. انواعی از شرکت های فعال در بخش حمل و نقل بین المللی وجود دارند مانند شرکت های کریر و فورواردر.

ادامه مطلب

حمل هوایی اکسپرس چیست و چه مزایایی دارد؟

حمل هوایی اکسپرس یکی از مدرن ترین و سریعترین روش های پست کالاها و اسناد و مدارک به داخل کشور و یا به کشورهای دیگر و در سطح بین المللی است. در این روش حمل، اقدامات مربوط به دریافت و تحویل مرسولات بر عهده نماینده شرکت اکسپرس است. مزیت اصلی و مهم حمل هوایی اکسپرس، سرعت بالای پست کالاها و مرسولات است.

ادامه مطلب
محموله ترافیکی

کامیون ترافیکی چیست؟

کامیون ترافیکی کامیونی است که حامل محموله ای بزرگتر و حجیم تر از حد استاندارد می باشد. محموله های حمل شده توسط این کامیون ها مشمول طرح ترافیک می شوند. محموله های ترافیکی که بارهای سنگین و حجیمی هستند بایستی با وسایل نقلیه باربری مناسب حمل شوند. بنابراین انتخاب کامیون ترافیکی مطابق با نوع محموله صورت می گیرد.

ادامه مطلب

ترانزیت چیست و چه اهمیتی در اقتصاد کشورها دارد؟

ترانزیت کالا یکی از موارد اصلی و مهم در اقتصاد کشور ها و نیز تجارت بین المللی است. این اصطلاح به معنای جابجایی کالا و محموله بین کشورها و حتی بین قاره ها می باشد. به عبارت دیگر، انتقال کالاها از فروشنده به خریدار است، اما این کالاها هنوز در مسیر جابجایی هستند و به مقصد نرسیده اند.

ادامه مطلب

نکات و الزامات حمل از اروپا

قاره اروپا برترین کشورهای دنیا از نظر اقتصادی و تجاری و صنعتی را در خود جای داده است. اغلب کشورهای واقع در این قاره توسعه یافته هستند. بنابراین بسیاری از کشورها خواهان برقراری روابط تجاری با کشورهای اروپایی می باشند. ایران نیز جزو کشورهایی است که حمل از اروپا را در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه مطلب

انواع لجستیک و انواع حمل و نقل در آن

طبق تعریف انجمن مدیریت لجستیک، لجستیک به آن قسمت از فرایند زنجیره عرضه گفته می شود که جریان موثر مواد، انبار کردن کالاها، ارائه ی اطلاعات و همچنین خدمات مورد نیاز از مبدا یا محل تولید تا مقصد یا محل مصرف کالا را بر عهده دارد. لجستیک یکی از مواردی است که در زمینه ی حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و انواع مختلفی دارد.

ادامه مطلب

نکات مهم مربوط به شرکت کشتیرانی

تاسیس و فعالیت شرکت کشتیرانی یکی از مهم ترین مواردی است که به منظور رشد و شکوفایی اقتصاد یک کشور اهمیت زیادی دارد. از جمله روش های حمل و نقل که تاثیر زیادی در تجارت بین المللی دارد، حمل و نقل دریایی است. توسعه و بهره برداری از شرکت های کشتیرانی کمک قابل توجهی به پیشرفت این روش حمل و نقل کرده است.

ادامه مطلب

واردات کالا به ایران در سال های اخیر

واردات کالا یکی از ارکان اصلی در تجارت بین المللی است و از اهمیت بالایی برخوردار است. حمل بار هوایی و خدمات حمل و نقل هوایی از چین یکی از محبوب ترین و متداول ترین روش های حمل و نقل از چین به ایران است. هر روز پروازهای زیادی از چین به ایران آماده واردات کالا به ایران هستند.

ادامه مطلب
فهرست